LUCCA JAN D. (Łukasz Jan Dziedzic)

Członkowie zespołu


brak przypisanych członków

Historia zespołu

WITAJ NA AUTORYZOWANYM PROFILU Z PLIKAMI DO LEGALNEGO POBIERANIA LUCCA JAN D.

LUCCA JAN D. - (czyt.fonetycznie "LUKA JAN DE") - (wł. Łukasz Jan Dziedzic ) - artysta, formalnie wykształcony muzyk; wokalista i multiinstrumentalista ( gitarzysta, pianista (klawiszowiec), basista perkusista (instrumenty akustyczne, elektroniczne, elektro-akustyczne, elektroniczne eksperymentalne),(i inne);ponadto tekściarz i poeta.
Lucca Jan D. utożsamiany jest od początku swojej zawodowej działalności (rok 1997) z szeroko pojętą muzyką rockową i hybrydową- rocka i elektroniki.Członek i grupowy współtwórca "Grupy Literackiej pod Nazwą..." skupionej wokół Roberta Rybickiego, obecnie jednego z najlepszych współczesnych poetów, poetów, ówczesny redaktor pisma artystycznego "Plama" w Rybniku, dziś "były" już także redaktor polskiego tygodnika "Nowy Czas" w Londynie.
Lucca Jan D. publikował swoją poezję w prasie a podczas swoich wieczorów poetycko-muzycznych prezentował ballady rockowe swojego autorstwa.
Od roku 1998 zaczął "na poważnie" zakładać lub dołączać do różnych zespołów rockowych, zawsze jako frontman-wokalista z gitarą solową oraz autor niemal wszystkich kompozycji i tekstów owych składów.
W latach 1999-2001 wielokrotnie suport`ował takie gwiazdy polskiej sceny rockowej jak Hey, Kukiz i Piersi, Closterceller, Czarno-Czarni i wielu innych rtystów. Po bardzo poważnych problemach zdrowotnych, po czasie rekonwalescencji od lat 2002 - 2003 odszedł zupełnieod grania z zespołami na rzecz grania koncertów live maksymalnie w dwuosobowym składzie otoczony syntezatorami, samplerami, masą elektroniki oraz oczywiście zawsze z gitarą w dłoni i mikrofonem przy ustach. Nagrywał, rejestrował od zawsze...profesjonalnie od roku 1999. W roku 2014 wydał, kolejno w styczniu i kwietniu dwie piewrwsze oficjalne albumy. Pierwzy z nich to "Deccadenta", drugi z kolei nosi tytuł " W Cieniu Skrzydeł" . W styczniu 2016 roku planowane jest wydanie albumu nr III, którego pełne szczegóły zostaną podane na przełomie 2015 i 2016 r. Artysta zagrałdo tej pory kilkaset różnego typu koncertów na scenach plenerowych, klubowych, koncertów busking`owych, występów na festiwalach, na estradach i w małych pubach...podkreśla jedno "Do każdego koncertu, obojętnie gdzie gram, podchodzę tak samo w pełni skoncentrowany i z taką samą powagą oraz włożoną całkowicie duszą w to co robię" . Warto więc zobaczyć tego artystę na żywo. WIęcej informacji o artyście na stronach:

https://www.facebook.com/lucca.jan.d.fanpage/

http://lucca-jan-d.blogspot.com/

https://www.youtube.com/user/LuccaJanD

Wydane płyty

tytuł piosenek pobrań
" DECCADENTA " CD/PART 1 14 0
" W Cieniu Skrzydeł" 14 95

Komentarze

Brak komentarzy.
Bądź pierwszy!