veraeikon
w beezar.pl
od 01 sie 2016, 11:47
Żona i matka dwójki wspaniałych dzieci. Polska pisarka urodzona w 1989 roku, w Łodzi. Po studiach na Uniwersytecie Łódzkim zamieszkała w Amsterdamie. Po latach poszukiwań literackiego głosu odnalazła powieść kryminalną jako najlepsze dla siebie środowisko, w którym realizuje motto: “Nawet jeśli człowiek zapomni o Bogu, Ten nigdy nie zapomni o człowieku”. Dlaczego Vera Eikon została autorką właśnie kryminałów? Ponieważ ten gatunek traktuje o najciemniejszych stronach ludzkiej natury. Zdeprawowanej, obdartej z miłości i współczucia. Należy zdemaskować te kłamstwa o człowieku. Dotrzeć do serca, które zawsze poszukuje akceptacji, miłości i Boga. Najtrudniej zachować je w warunkach ekstremalnych. Najtrudniej odnaleźć miłosierdzie w świecie pełnym przemocy, a właśnie tam najwięcej go potrzeba. W przeciwnym razie – człowiek umiera.
Jest fanem:
brak
Fani:
brak
Dodałem/am właśnie nową książkę Między prawami. Prochem i cieniem - fragment
Dodałem/am właśnie nową książkę Między prawami. Przedpiekle - fragment
Dodałem/am właśnie nową książkę Persona
Dodałem/am właśnie nową książkę Cienka granica
 • Ocena: 0.0 na 5
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Bestseller
Za darmo
Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP, nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera – Rafalskiego – stawia przed nim nowe wyzwania, często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz, jak nigdy dotąd, przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa – Wujka. Jak nigdy dotąd staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi, którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie to podstawowe pytanie: Czy były oficer został gangsterem? Czyżby liczne bolesne doświadczenia i zawiedzenie sprawiły, że podstawowe wartości Berga uległy zmianie? Czy środowisko półświatka wykorzystało drzemiący z nim „materiał na gangstera”? Czy grupa operacyjna „Szakal” dotrze do bezwzględnego narkobossa – Wujka? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Rodion Vlacic – największy wróg komisarza? Odpowiedzi szukajcie na stronach powieści „Prochem i cieniem”!
komentarze: 0
 • Ocena: 0.0 na 5
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Bestseller
Za darmo
Komisarz Alan Berg (ps. Proca) nigdy nie spodziewał się, że zostanie postawiony w podobnej sytuacji, że zajmie miejsce osoby przesłuchiwanej, podejrzanej o morderstwo. Wszystko zaczęło się dwa tygodnie wcześniej. Po trzymiesięcznej współpracy zagranicznej wraca do Warszawy, w której pracuje jako lider grupy operacyjnej „Szakal” mającej rozpracować gang narkotykowy. Jednak pojawia się pewna dodatkowa sprawa. Zostaje zamordowana prostytutka związana z jednej strony z wpływowymi osobami, a z drugiej - informatorka jego przyjaciela z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Komisarz próbuje pogodzić obowiązki wynikające z pracy w CBŚ-u z chęcią pomocy przyjacielowi, który załamał się po nieudolnie prowadzonym śledztwie. W toku dochodzenia, Proca wplątuję się w niesprawiedliwą i pozbawioną moralnych zasad grę. Zostaje szantażowany i zastraszany przez wroga. Przełożeni również utrudniają mu pracę ciągłym naciskaniem na realizację, do której jeszcze nie jest gotowy. Pozostawiony sam sobie, oficer, decyduje się na bezpośrednie starcie z wrogiem, czego wynikiem staje się kolejne zabójstwo, o dokonanie którego on sam zostaje podejrzany. Mimo wszystko, Proca nie poddaje się i z pomocą współpracowników oraz przyjaciół próbuje podejść wroga podstępem. Z całej historii komisarz nie może wyjść zwycięsko. Narobił sobie nowych wrogów i kilka długów wdzięczności, które będzie zmuszony spłacić prędzej czy później... Powieść "Przedpiekle" jest kontynuacją książki "Między prawami. Polowanie na Wilka".
komentarze: 0
 • Ocena: 5.0 na 5
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
Bestseller
Za darmo
OPOWIADANIE “PERSONA” jest poboczną częścią serii kryminalnej “Między prawami”. Dowiedzcie się jak doszło do aresztowania “Kosiarza”, seryjnego zabójcy, który przyznał się do popełnienia dwudziestu morderstw i uparcie twierdził, że policja próbuje go wrobić w dwudzieste pierwsze! Skąd wzięła się ta tajemnicza ofiara? I czy będzie ona ostatnią? Aspirant Chmielewski i komisarz Hynek badają tę niewygodną sprawę, która zaprowadzi ich w najmroczniejsze miejsca ludzkiej psychiki.
komentarze: 0
 • Ocena: 5.0 na 5
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
Bestseller
Za darmo
Osiem nieskomplikowanych pytań zadanych funkcjonariuszom Policji i służb specjalnych oraz profilerowi. Mjr Tomasz Budzyński Płk Piotr Wroński Jan Gołębiowski i inni… "Większość tych „rozmów” odbyła się przez Internet. Nieraz w formie pisemnej. Zależało mi, żeby każda z poniższych osób znalazła potrzebny czas na zastanowienie się nad pytaniami, bo niejedno z nich dalekie jest od konkretów i jednoznaczności. Jedni potrzebowali paru minut, inni kilku godzin, a jeszcze innych zmuszona byłam ponaglać, za co (korzystając z okazji) przepraszam. Zaczynając ten zbiór miałam mgliste pojęcie o tym, czego oczekuję w efekcie. Zaniżałam nawet swe oczekiwania, biorąc poprawkę na to, że z niektórymi osobami nigdy nie spotkałam się osobiście, co oczywiście obniża poziom wzajemnego zaufania i ma ogromny wpływ na wymianę myśli. Toteż tu i tam ciągnęłam rozmówców za język – czasami, żeby ich sprowokować, czasami z czystej ciekawości. Jestem zadowolona z efektu. Osoby zaangażowane w realizację niniejszego zbioru pochodzą z różnych środowisk, mają rozmaite doświadczenia, inne staże pracy (niektórzy są w czynnej służbie, inni odwiesili już na hak mundury). Ich odpowiedzi niekiedy się uzupełniają, niekiedy sobie przeczą albo się potwierdzają. W konsekwencji – dają dość szeroki ogląd na poruszone tu kwestie. Jak napisałam już wcześniej, czasami pytania nie były konkretne. Nie miały być. Wprawdzie kieruję je do funkcjonariuszy, oficerów i psychologa, ale przecież za każdym z tych zawodów stoi człowiek. Z krwi i kości. Z sercem, umysłem i doświadczeniem. Dlatego cieszę się, że wypływają w tych rozmowach osobowości. Tak różne(!), a często połączone podobną misją." (źr. www.veraeikon.com.pl)
komentarze: 0