orestea
w beezar.pl
od 24 wrz 2019, 16:53
Czytam i piszę. Po tym, jak już się nauczyłam czytać, to przez 48 lat czytałam namiętnie i wiele, aż wreszcie przyszedł moment, że zaczęłam pisać. Obie aktywności, szczęśliwie dla mnie, nie są rozłączne. Dodatkowo teraz jeszcze słucham książek. Introwertyczka. Feministka. Mieszkam w Krakowie/Warszawie/Krakowie. Mam męża od wieków i przyjaciół od lat. Specjalizuję się w literaturze faktu (historia, biologia ewolucyjna), w SF i w pierwszorzędnej literaturze lżejszego autoramentu: fantasy, urban fantasy, paranormal.
Jest fanem:
brak
Fani:
brak
Dodałem/am właśnie nową książkę Morze krwi
  • Ocena: 4.0 na 5
  • 4.0
  • 4.0
  • 4.0
  • 4.0
  • 4.0
"Morze krwi" jest pierwszą częścią serii romansów urban fantasy: "Droga Smoka". Alex Fitzwilliam swoją rasę, Zmiennych, zna jak zły szeląg. Jest w końcu jednym z najlepszych Inkwizytorów, jacy pracują dla Preternatural Bureau of Investigation.
To pewnie dlatego ktoś na niego poluje, ktoś przeprowadza dobrze zorganizowane ataki, które, jeden po drugim trafiają w cel. W niego. Yi Hyeon Ju, dyrektor Zmiennego PBI i zwierzchnik Alexa, chce zapewnić swoim śledczym możliwość uporządkowania spraw i sprawne przeprowadzenie dochodzenia, a swojemu Inkwizytorowi chce umożliwić bezpieczny powrót do zdrowia. Dlatego wysyła Alexa do Krakowa. Dlaczego do Krakowa? Ponieważ Kraków jest nudny, daleki od politycznego zamieszania świata Nadnaturalnych i tam właśnie Alex będzie miał najlepszą ochronę, jaką Hyeon Ju może mu, w tej sytuacji, zapewnić. Ochrona ma na imię Andrea Niwiński i nie należy do najmilszych niewiast na świecie, nawet jak na niewysokie standardy 2052 roku. W dodatku jest Człowiekiem. Ku swojemu zdziwieniu i trochę przerażeniu, Alex zdaje się dobrze dogadywać ze swoją gospodynią. Dochodzi do zdrowia i jednocześnie prowadzi śledztwo mające wyjaśnić, gdzie, do jasnego czorta, zniknęło kilkudziesięciu Zmiennych? 
Zarówno jego życie, jak i jego rehabilitacja wydają się proste i pozbawione dramatów, jednak tylko do momentu, kiedy Zmienni mocniej wkraczają w życie Andrei. To "wkroczenie" jest dla niej i bolesne, i niebezpieczne. Jakby tego było mało, Andrea musi bardzo szybko wrócić do swojego dawnego życia i załatwić w Afryce "sprawę zawodową". 
Jak się okazuje, śledztwo Alexa i "sprawa zawodowa" Andrei, mają więcej wspólnego, niż oboje mogli to sobie kiedykolwiek wyobrazić. Nim uda się zakończyć obie sprawy, tę Andrei, i tę Alexa, poleje się dużo krwi, pojawi się dużo błota, przekleństw, strzelania, niewiele czułych słów, ale w tym wszystkim znajdzie się zaskakująca dla obojga, Alexa i Andrei emocja, której oboje bardzo się obawiają. Czy miłość przetrwa polowania na Zmiennych, handel niewolnikami, braci Napierów i przyjaciół z dzieciństwa? Dobre pytanie... 
"Morze krwi" jest powieścią z gatunku urban fantasy, jest romansem zdecydowanie paranormalnym.
komentarze: 0