Horyzont zdarzeń

dodany 18 cze 2019, 04:01 przez Mariusz Majewski
ściągnij podgląd

Informacje o książce

  • Ocena: 0.0 na 5
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0

Kategoria

Kryminały

O książce

kryminał, thriller z elementami science fiction

Niedaleka przyszłość. W nienazwanym mieście na Śląsku, w plątaninie podziemnych korytarzy i wyrobisk po zamkniętych kopalniach zostaje zbudowany akcelerator cząstek nowej generacji, o nie do końca rozpoznanych możliwościach.
W tym spokojnym, pełnym przybyłych z całego świata naukowców mieście pewnego dnia dochodzi do dramatycznych zdarzeń. Grupa terrorystów napada na dom jednego z czołowych uczonych i bierze jego rodzinę jako zakładników. Uczony zostaje zamordowany, terroryści popełniają zbiorowe samobójstwo w taki sposób, aby nie został żaden ślad, który mógłby ujawnić ich tożsamość.
Sprawę przejmuje specjalny oddział policji, w skład którego zostaje dokooptowany miejscowy oficer śledczy. Poprowadzi on śledztwo na własną rękę. Trochę przypadkowo odkryje szokującą prawdę o zbrodniczym spisku zawiązanym przez ludzi, których nikt by o coś takiego nie podejrzewał. Od tego momentu policjant będzie szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego właśnie ci ludzie postanowili zamordować uczonego zajmującego się fizyką eksperymentalną.
Policjant nie wie, z jak zdeterminowanymi i bezwzględnymi ludźmi ma do czynienia. Przekona się o tym, gdy zostanie przez nich porwany, wtedy też dowie się, że spiskowcy planują o wiele większą akcję niż atak na dom uczonego.
Poddany brutalnej przemocy będzie musiał zejść pod ziemię, a odpowiedzi na swoje pytania pozna tylko wtedy, gdy znajdzie sposób wyrwania się z absolutnej matni...

Liczba stron

140

Komentarze

Brak komentarzy.
Bądź pierwszy!