Beza wśród korzennych ciastek

dodany 21 maj 2019, 23:17 przez Dominika Dziarmaga
ściągnij

Informacje o książce

  • Ocena: 0.0 na 5
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0

Kategoria

Powieści

O książce

Co znajdziecie w „Bezie”?

„Ostatni miesiąc jesieni”
Opowiadanie koncentruje się na skomplikowanych relacjach między trójką głównych bohaterów. Utwór wyróżnia ciekawy sposób opowiadania historii – poznajemy bowiem perspektywę wszystkich tych postaci.
Nyrya, osoba zbyt ambitna, jak na swoje czasy, zmaga się ze społecznymi konwenansami. Jej małżeństwo ze znanym politykiem jest tylko iluzją dla mas, w dodatku kobieta musi walczyć o prawo do opieki nad córką. W tym wrogim świecie ma tylko jedną powierniczkę – Esenę.
Esena jest pokojówką pani Nyryi i pana Vulfera. Jednak ta służba wychodzi poza standardowe relacje pracownicze. W dodatku jej lojalność zostaje poddana próbie…
Vulfer, mąż Nyryi, nie jest w stanie zrozumieć swojej żony. Gdy ta chce od niego odejść, jest gotowy na wszystko, byle tylko ją powstrzymać. Bliskości szuka jednak u innej…
Jak potoczą się losy trójki bohaterów? Przeczytajcie „Ostatni miesiąc jesieni”!

„Król Elfów”
Oto Patrick, który samotnie wychowuje syna Connora. Przed laty mężczyzna opuścił rodzinny dwór Linden Home, by zapewnić dziecku lepsze życie i samemu oderwać się od tragicznej przeszłości. Wciąż jednak nawiedzają go wspomnienia o rodzeństwie oraz żonie Alice, której decyzji o odejściu nie jest w stanie pojąć...
Co tak naprawdę kierowało bohaterką?... Dowiecie się już niebawem!

„Tkaczka”
O czym mógłby myśleć władca, gdy siedząc w swej pracowni, miejscu przystosowanym do badania wszelkich osobliwości, przyszłoby mu trzymać materiał, ot, zdawałoby się – zwykłe płótno? Być może zacisnąłby tylko palce na wirtuozerskiej pracy tkaczki, ignorując cierpkie poczucie strachu…
Variam jest badaczem; niezwykle wyrozumiałym panem każdej wiary, mecenasem sztuki, który poświęca się niesłychanie, by każde cuda i niezwykłości badać, a zagrożenia – eliminować. Lud okrzyknął go Umiłowanym.
Variam jest monarchą, pragnącym dobra swoich poddanych. I choć decyzja nie była łatwa, wydał rozkazy, które zdały mu się najrozsądniejsze…
Co więc mógł poczuć, gdy w dłoni ściskał prawdziwy kunszt pracy igły i krosna, materiał tak piękny, ale zarazem niebezpieczny, bo zbyt idealny?... Wiedział, że postąpił dobrze, w imię spokoju ducha wszystkich podwładnych, a mimo to nie mógł już usnąć tej nocy. Towarzyszyło mu bowiem poczucie, że wydał wyrok śmierci.
Jednak to nie człowieka wysłał pod ostrze miecza… Tylko spory kawałek dobrej sztuki.
Zapraszamy na „Tkaczkę”! Bramy Moiry niebawem staną otworem, by ukazać Wam piękno królestwa – i to nie byle jakiego, bo królestwa kwitnącej żywo sztuki, która niejedne oczy, niejedne uszy i palce zdołała zachwycić już swym urokiem. Słońce świeci tutaj jasno, niebo skrzy się błękitem czystym, wiatr niesie pieśni radosne, a liście tańczą, tańczą jak zaklęte!
Ale! – nie dajcie się zwieść tym czarom, bo oto coś niedobrego zawisło nad miastem…

„Ate Nei”
Deszcz… w szkole uczą nas, że jest to wyłącznie ciekawostka pogodowa, zwykły opad atmosferyczny, niegodny szczególnej uwagi. Niektórzy twierdzą, że ma moc zmyć wszystkie grzechy. Obywatele Verii widzą w nim jednak coś o wiele głębszego – łzy, które spadają na świat wprost z niebios.
Ate, główny bohater opowiadania, nie mógł się spodziewać, jak wiele w jego życiu zmieni najbliższy deszcz. Przypadkowe spotkanie w parku, nostalgia i skrywane głęboko poczucie winy. A wszystko to podane na gorąco, choć zmoczone przez ulewę.
Czy deszcz w końcu przestanie padać?
Czy zmyje również moje winy?
Czy niebiosa przestaną wreszcie płakać?
Na te pytania odpowiedzi udzieli tylko lektura „Ate Nei”!

„Skarpeta”
Matka wysyła dziesięcioletniego chłopca, by ten odnalazł tajemniczego handlarza bez jednego oka. Wędrówka przez miasto staje się jednak czymś więcej…Główny bohater, przemierzając przestrzeń pełną kontrastów, spotyka ludzi bez twarzy… Żebrzące dzieci bez twarzy uczą go, czym jest człowieczeństwo. Poznaje też wyjątkową dziewczynkę, która uświadamia mu, co jest w życiu najważniejsze... Cierpienia trawionego przerażającą przypadłością społeczeństwa przełamuje niebieska róża - symbol nadziei.
Kim jest tajemniczy handlarz i co oznacza tytułowa skarpeta? Zapraszamy do wnikliwej lektury!

Liczba stron

182

ISBN

978-83-954389-0-5

Komentarze

Brak komentarzy.
Bądź pierwszy!