Beezar_komunika_tech_poste%cc%a8p

Szepty przeszłości

Ac_czysty_by_psoty-d9yz3r2
dodany 24 mar 2016, 19:51 przez silencio
ściągnij podgląd

Informacje o książce

  • Ocena: 5.0 na 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

Kategoria

LGBT

O książce

Bran jest człowiekiem. Mieszka w Północnej Pieczy. Pracuje dla pewnego kupca i wiedzie najzwyczajniejsze życie pod słońcem. Któregoś dnia na jego drodze pojawia się tajemniczy nieznajomy, który informuje Brana, iż ten jest kolejnym wcieleniem jego kochanka. Elfa. Łowcy Czarnoksiężników. Prawdziwie niesamowitej istoty. To dopiero brzmi jak szaleństwo, czyż nie?

Liczba stron

290

Komentarze

Avatar_c579e116a7ae_64
psoty 28 mar 2016, 19:39

często po przeczytaniu Twoich książek jest mi smutno. ściska mi gardło i płaczę. dobrze by było wiedzieć choć odrobinkę czy będzie happy end. (dla tych co jeszcze nie przeczytali książki: dla mnie to nie był happy, może dla kogoś będzie) bo w moim przypadku (choć jednostki zazwyczaj się nie liczą) miałam niewiele miłości i wszystkie zakończone rozstaniem/odrzuceniem i czytanie niektórych książek jest jak czysty masochizm. ale to już pewnie jak myślisz moja sprawa i uporam się z tym. jestem dzielna :)
z drugiej strony moje pociąganie nosem przy pisaniu tego powinno być dla Ciebie komplementem.
poruszasz, wywołujesz uczucia, o których na co dzień nie pamiętam. wprowadzasz do świata na tyle ciekawego, że chciałoby się tam znaleźć i jednocześnie raczej nie.
masakrujesz wrażliwe osoby.

Avatar
luana 02 kwi 2016, 11:08

Ja też się popłakałam na tym tekście. Silencio potrafi wywoływać łzy u wrażliwych czytelników. :)Również się i pośmiałam. Szczególnie podczas rozmów Lucana z pewnym dziwnym elfem. :) Tekst czytało mi się dobrze. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Cieszę się, że mogłam kupić "Szepty przeszłości" i zapoznać się z opowieścią. Przychylam się do tego co napisała psoty. Poruszasz, wywołujesz uczucia. Do tego tworzysz świat w którym człowiek chciałby się pojawić, ale tylko na chwilę, bo czasami ma się ochotę z niego uciec. Szczególnie kiedy na drodze spotyka się nader osobliwe postaci, jak i również demony. :)

Normal
pieskun 14 kwi 2016, 20:07

Wspaniała opowieść,ale końcówka mnie rozstroiła - bo to nie tak miało się skończyć! Podobnie jak przypadku Mgły przez długi czas po przeczytaniu nie mogłam sobie znaleźć miejsca.

Roza
baci 25 maj 2016, 13:33

Można prosić czytelników, którzy są już po przeczytaniu książki ... aby nie pisali o tym jak książka się skończy???
Ciężko jest mi teraz czytać, jeżeli wiem, że zakończenie nie będzie happy endem, będzie odrzucenie bądź rozstanie ... wrrrrr, zamiast czytać i delektować się tym wspaniałym tekstem, krążę myślami wokół zakończenia ... Tak całkiem poważnie, proszę nie wspominajcie w komentarzach o zakończeniu, mało ważne jakie ono by było.
Beata

Ksi%c4%85zka_z_r%c3%b3%c5%bca
Dorota Ć.. 10 lip 2016, 21:51

Cudowna,bardzo emocjonalna książka.Zachowanie i charakter bohaterów ulega ogromnej zmianie w miarę dalszego czytania książki.Tutaj nic do końca nie jest,ani dobre,ani złe i pokazuje ,że życie czasami bywa okrutne i musimy dokonywać trudnych wyborów. W tej książce jest wiele emocji i przeżywałam je razem z bohaterami. Czułam ich radość,złość,rozgoryczenie,ale przede wszystkim ogromny smutek. Bardzo dziękuję,że mogłam przeczytać tak niesamowitą opowieść.

Normal
Alicja Ko 12 paź 2016, 19:11

Jeśli lubicie kiedy książki wzbudzają w was emocje i nawet po przeczytaniu siedzą wam dalej pewne wątki w głowie- polecam tą powieść. Chociaż to fantazy, jest bardzo życiowe, pewne mechanizmy ludzkich zachowań są dobrze opisane a zwłaszca emocje. Nikt tak nie opisuje emocji jak Silencio!

Tumblr_mbvz8yhx6g1rrzxmao1_500
nothingness 22 paź 2017, 13:35

Jak zawsze nasza droga Silencio gra na naszych uczuciach, potrafi poruszyć nasze serca i wywołać u nas łzy.
Piękna opowieść, choć trochę ciężka, a przynajmniej ja miałam takie odczucie. Nie było w niej typowej sielanki, a sprawy nie potoczyły się tak, jak byśmy sobie tego życzyli, mimo to, to wciąż opowieść warta uwagi. Tak samo było w przypadku "Mgły", po której miałam mieszane uczucia, ale po ochłonięciu zrozumiałam, że ona miała "to coś" i doceniłam, że stało się tak, a nie inaczej. I w przypadku szeptów jest tak samo.
Co do emocji jakie mi towarzyszyły podczas czytania. Czułam gniew jaki czuł Bran, jego złość, żal i...podskórne zło w jakim się zatapiał. W książkach Silencio zawsze spotykam się z tym, że można "połączyć się" z bohaterem. Wiele książek tego nie posiada, więc biję pokłony :)